me

1984 yılında Adana’da doğdum. Adliyeleriyle meşhur olduğu iddia edilen şehrin palmiyeli caddelerinde, portakal çiçeği kokan sokaklarında 2003’e kadar gezindim. 19 yaşında hangi cesaret ve öz güvenle olduğunu bilmeden İstanbul’a geldim. Her şey zamana yenik düşmeden ve biz büyüyüp dünya kirlenmeden önce Marmara Üniversitesi’nde gazetecilik okumak için İstanbul sokaklarını arşınladım.
Mezun olur olmaz insan kaynakları alanında işe alım uzmanı olarak çalışıp beyaz yakalı olma hayallerimi gerçekleştirdim. Fark ettim ki ne kalem eteğim var, ne topuklu ayakkabılarımla yürüyebiliyorum ne de yönetici olmak gibi bir niyetim var işi-gücü bıraktım.

Pilli Network ile başladığım dijital dünyada bol bol “admiiin cevap versene” naralarına maruz kaldım, “acaba görseli bir tık sağa mı alsak ve bir de sarı kullanmasak mı, bence çok çirkin bir renk” gibi isteklere tasarımcı neferlerle cevaplar verdim, içerikler ürettim, röportajlar yaptım, fotoğraflar çektim. En çok çocuk kitapları için çalışmaktan keyif aldım, en çok çocukların fotoğraflarını çekmeyi sevdim.
Şimdilerde freelance dünyasında “bu işi yapsa yapsa Kamer yapar” denilen tüm işleri yapıyorum. Lokum gibi editörüm, yandan çarklı fotoğrafçıyım.

Buralarda ne işim mi var?
Oralara, buralara yazmak yetmedi biraz da kendim için yazayım dedim.

Olur da sizin de söyleyeceğiniz bir şeyler olursa diye şuraya bir mail adresi de kondurayım:
kamerr@gmail.com

(İllüstrasyon için Dilem Serbest‘e teşekkürler..)